Artykuł

Jak szybko zyskać ma masie mięśniowej?

Jeżeli zależy Ci na wzroście masy mięśniowej powinieneś zainteresować się ćwiczeniami fizycznymi. Najlepiej zakupić karnet na siłownię, aczkolwiek możesz ćwiczyć z zaciszu domowym przy użyciu hantli. Jednak sam trening nie zawsze daj oczekiwane efekty, wtedy musimy się zainteresować dietą i suplementami dla sportowców. Suple znacznie ułatwiają osiągnięcie zamierzonego celu. Jeżeli nam zależy na czasie powinniśmy poszukać sklep, który sprzedaje odżywki dla sportowców.


Jeśli chcemy osiągnąć przyrost masy mięśniowej musimy zainteresować się tak zwanymi odżywkami na masę. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład danej odżywki, na to czy nie zawiera dużej ilości cukrów.

Chcąc przybrać na wadze, ale nie ma tkance tłuszczowej lecz na mięśniowej powinniśmy dostarczyć odpowiednią ilość białka do naszego organizmu. Ogólnie przyjętą liczbą są 2 gramy białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć takiej ilości w postaci produktów żywnościowych warto zaopatrzyć się w białko na masę. Najkorzystniej spożywać je po treningu, gdyż wtedy jest nasilona synteza mięśniowa.

Odżywka białkowa stanowi doskonałe uzupełnienie diety sportowca, gdyż jest łatwa w przygotowaniu oraz smaczna przez co wzbogaca smak każdego posiłku. Możemy ją dodawać do owsianki, jako polewę do omletów oraz do ryży i kaszy na słodko. 

Suplementy diety, a w szczególności odżywki białkowe, stanowią wspaniałą alternatywę dla osób, które nie mają czasu oraz warunków na właściwe dopilnowanie diety. Dodać należy, iż są to jedne z tańszych źródeł pełnowartościowego białka.