Artykuł

Dobór suplementów na przyrost masy mięśniowej

Ćwiczenia na siłowni są zazwyczaj nie krótkie oraz wyczerpujące. Wykonujesz ćwiczenia przez sześć miesięcy a efekty są mizerne. Żeby to zmienić zazwyczaj coraz częściej zaczynamy stosować suplementy Razem z trendem na bycie "fit", na ulice polskich metropolii wysypały się lokale handlowe z suplementami. Posiadają one dużo substancji mających dopomóc ćwiczącemu w jego mordędze. Białko, kreatyna, witaminy - dosłownie czego tylko dusza siłacza zapragnie.


Lwia część ćwiczących ma na celu poprawę nie tylko samopoczucia lecz także kształtu ciała. Każdemu z nas znane jest powiedzenie "najpierw masa, potem rzeźba". Żeby więc uzyskać ciało Schwarzeneggera w krótszym czasie warto sięgnąć po stosowne preparaty. Dodatkowe spożywanie na masę jest odpowiedzią. Te mikstury mają na celu zapewnienie ćwiczącemu odpowiednich składników i ingrediencji polepszających wchłanianie białka. Jest to o wiele wydajniejsze niż nawet najlepsza dieta oparta na ekologicznych składnikach. Markety prześcigają się z ofertami. Jest obecnych multum tego typu suplementów. Co jednak zrobić, aby wybrać najlepszy pośród nich? Bez wątpienia nie powinno się sugerować oszczędnością - dobry towar niekoniecznie jest tani (choć duża konkurencja i tak spowodowała spadek należności). Ponadto należy sprecyzować swoje nadzieje i skonfrontować je z faktycznym zaangażowaniem w celu ich osiągnięcia. Oznacza to krótko mówiąc, że nie zaleca się zdecydowanie spożywania suplementów na masę jeżeli nie ćwiczy się wystarczająco dużo oraz systematycznie. Inaczej nabierzemy jedynie niepotrzebnych kilogramów (choć to często staje się zamysłem samym w sobie). Warto dodać, że przed rozpoczęciem przygody z odżywkami na masę bardzo pomocne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu wykluczenia możliwych efektów ubocznych - uczuleń itp.

Należy nie zapominać, że suplementy nie wykonają za nas na pewno całej roboty, choć bardzo pomogą. Tak więc jeśli marzysz o ściąganiu koszulki bez zażenowania - zajdź do specjalistycznego marketu i podpytaj sprzedawcę na temat większej ilości szczegółów.