Blog

W jaki sposób wyćwiczyć swoje ciało - plan treningowy

Każdy mężczyzna chciałby mieć umięśnioną oraz wspaniale wyrzeźbioną sylwetkę. Dla uzyskania takiego wyniku najwłaściwiej jest zastosować odpowiedni trening obwodowy.

Jest to skuteczna metoda treningu na tzw. rzeźbę, która może być stosowana zarówno przez osoby doświadczone w treningach jak i dopiero rozpoczynające przygodę z treningiem siłowym. Jeżeli chcemy skutecznie wymodelować swoją sylwetkę, musimy zadbać o systematyczność oraz wysoką intensywność ćwiczeń. Konieczny będzie więc właściwy plan treningowy na rzeźbę, przystosowany do możliwości treningowych naszego organizmu, którego musimy całkowicie się trzymać.

Podczas gdy wykonujemy trening obwodowy, powinniśmy wykonywać sporą liczbę powtórzeń w serii, od 12 do 20. Powinniśmy przetrenować w czasie jednego treningu wszystkie partie mięśniowe, taki trening powinien zajmować przynajmniej pół godziny oraz mieć miejsce nawet 4 razy w tygodniu, oczywiście koniecznie z jednym dniem wolnym między dniami treningowymi.

Odpowiednio skonstruowany plan treningowy na rzeźbę, to przede wszystkim praca z ciężarem własnego ciała, co jest istotne dla osób rozpoczynających taką formę treningu. Liczba zarówno powtórzeń w serii, liczba obwodów czy wielkość przerw nie musi być dokładnie przestrzegana. Trzeba ćwiczyć uważnie, gdyż trening obwodowy poprzez swoją wysoką intensywność ćwiczeń, może być dość groźny dla początkującego i powodować nie tylko kontuzje, ale nawet groźne dla zdrowia omdlenia.