Blog

W jaki sposób najszybciej zbudować masę mięśniową i pozbyć się niechcianego tłuszczu?

W momencie, gdy podejmujesz decyzję o wyrzeźbieniu sylwetki z pewnością zadajesz sobie pytanie jakiego typu odżywki na masę mięśniową można zastosować, aby przyspieszyć osiągnięcie pożądanych rezultatów. Na początku przygody z treningami na siłowni najlepiej zastosować odżywki proteinowe w połączeniu z kreatyną oraz witaminami. Jeżeli nie ma w naszej diecie dostatecznej ilości tłustych ryb musimy zadbać o uzupełnianie zdrowych tłuszczy omega 3. W tym przypadku też pomocne mogą okazać się odpowiednie suplementy. 

Jeżeli z kolei naszym głównym celem jest redukcja, to znaczy pozbycie się zbędnego balastu należy zwiększyć spożycie pełnowartościowego białka, tu z pomocą przyjdą nam odżywki proteinowe, które można sporządzić bardzo szybko. Są one dobre w smaku, mogą zatem stanowić doskonały dodatek, dzięki któremu przyrządzimy smaczny obiad lub deser.

Jeżeli natomiast zależny nam na przyroście masy mięśniowej należy sięgnąć po odżywki wspomagające zwiększenie masy mięśniowej. Tutaj warto wymienić najpopularniejsze suplementy białkowo - węglowodanowe. Stosuje się je po treningu lub wtedy, kiedy nie ma możliwości zjeść pełnowartościowego posiłku. Następnym krokiem w drodze po doskonałą sylwetkę jest czas - trzeba pamiętać o tym, iż na pożądane rezultaty musimy poczekać. Jeśli będziemy postępować zgodnie z założeniami pierwsze zmiany powinniśmy zauważyć już po upływie trzydziestu dni. 

Ostatnim elementem sukcesu jest odpowiednio dobrany trening, który sprawi, że nasze mięśnie urosną. W Internecie jest dostępnych wiele dobrych planów treningowych popularnych kulturystów. Ja osobiście na początek mogę polecić trening obwodowy całego ciała. Daje on satysfakcjonujące rezultaty oraz daje nam pewność, iż unikniemy niepożądanego przetrenowania.