Blog

Trening pozwalający budować masę mięśniową

Bardzo szczupłe, zgrabne i filigranowe sylwetki dawno wyszły z mody. Teraz nastał czas na umięśnione figury, dlatego o takie każdy, kto dba o swoją prezencję, stara się zawalczyć. Droga do tego celu musi obejmować przede wszystkim właściwe treningi nastawione na budowanie masy mięśniowej. Na czym będą one polegać?

Dla osób początkujących idealnym rozwiązaniem będzie trening fbw. Polega on na ćwiczeniu za jednym razem każdej partii ciała. Trening należy powtarzać 3-4 razy w tygodniu, robiąc sobie dzień przerwy przed kolejną aktywnością. Pozwala on wykorzystać w pełni początkowy potencjał mięśniowy, który posiada ta osoba, która nigdy wcześniej nie pracowała z obciążeniem. Oczywiście do wykonania takiego treningu potrzebny jest odpowiedni sprzęt, jaki trzeba albo kupić, albo skorzystać z urządzeń dostępnych na siłowniach. Najlepiej właśnie zapisać się do jednego z tych popularnych teraz klubów sportowych, przełamując swój lęk i nieśmiałość. To nieprawda, że na siłowni ćwiczą jedynie spoceni mężczyźni, bo coraz częściej w tych placówkach widuje się i kobiety, którym też marzą się prawdziwe mięśnie. A jak zacząć ćwiczyć na siłowni, będąc osobą początkującą? Otóż najlepiej pierwsze treningi wykonać z pewną pomocą. Można w tym celu zgłosić się do trenera personalnego i wykupić u niego kilka spotkań. Dzięki nim człowiek nauczy się wielu podstawowych ćwiczeń i pozna jednocześnie ich prawidłową technikę, potem nie robiąc sobie już samemu krzywdy, a właściwie pobudzając mięśnie do wzrostu. Inną opcją będzie wykonywanie treningów w swoim zaciszu domowym, co również można robić i co także nieraz przynosi fantastyczne efekty. Ten, kto chce się dowiedzieć, jak ćwiczyć w domu, powinien przede wszystkim zainwestować początkowo w jakiś sprzęt. Osobie niedoświadczonej spokojnie wystarczy jedna sztanga z dodatkowymi obciążnikami oraz para średniej wielkości hantli.

Trening siłowy ma bardzo wiele zalet, dlatego każdy powinien się do niego przekonać. To nieprawda, że tylko mężczyźni mogą go wykonywać i kłamstwem jest, że kobietom dźwigającym ciężary rośnie ogromna muskulatura. Poprawnie wykonywane ćwiczenia z obciążeniem wzmacniają ciało, wyszczuplają sylwetkę i dają mnóstwo satysfakcji.