Blog

Trening naszego ciała

W celu osiągnięcia lepszej sylwetki i, po to aby posiadać doskonałe samopoczucie nastrój, w dzisiejszych czasach nie wystarczy już jedynie uprawiać jogging i ćwiczyć rano i wieczorem. Coraz częściej wybieranym przez nas staje się trening fbw, inaczej mówiąc full body workout i jest to zestawem ćwiczeń dla każdego miłośnika ćwiczeń na sali fitness. Taki zestaw ćwiczeń pozwala w trakcie jednej sesji, wyrobić cały szereg ćwiczeń na wszystkie partie mięśni. Zatem znacznie oszczędza czas, poświęcony na ćwiczenia oraz efektownie pozwala w jak najszybszym czasie zbudować wyjątkową masę mięśniową.

Zestaw ćwiczeń całego ciała głównie polega na pracy z wolnymi obciążeniami. Wykonujemy tutaj ćwiczenia złożone, przy czym każde kolejne ćwiczenie dedykowane jest na ściśle nazwaną sekcję mięśniową. Rozpoczynamy za każdym razem od największej sekcji mięśniowej a kończymy na sekcjach najmniejszych.

W taki sposób podczas jednej sesji możemy pracować nad mięśniami całego ciała. Efekt jest taki, że trening jest bystry, wymagający a  przede wszystkim pozwala nam, w dość krótkim czasie przekształcić nasze ciało w super sylwetkę. Natomiast trening obwodowy to zestaw ćwiczeń dedykowany zarówno do panów i facetów jak i dziewczyn. W szybkim czasie umożliwi on pozbyć się komórek tłuszczowych i zamienić ją w mięśnie. Co istotne - trening ten dostosowuje się indywidualnie do każdej osoby. Głównie skierowany jest on do ludzi, którzy w wyjątkowo szybkim czasie pragną osiągnąć swój szczyt, czyli uzyskać super zgrabną i umięśnioną sylwetkę. Tutaj sami wybieramy sobie ćwiczeni, mając ciągle przed oczami to, na czym nam najbardziej zależy. Z tego powodu, że pozostałe treningi obowiązują w programie, gdzie mamy ochotę zrzucić wagę a inne w przypadku, gdy zależy nam na wyrobieniu masy mięśniowej. Trening obwodowy przynosi nam same pozytywne efekty, powoduje poprawę stanu naszego zdrowia, działa przeciwko rzeszotowaniu kości, pomaga schudnąć, modeluje sylwetkę, poprzez wyrobienie naszych mięśni,wiąże zalety treningu kardiologicznego i siłowego.

Dzięki treningom innowacyjnych, szybko tracimy na wadze i nabieramy doskonałej formy, budujemy i modelujemy nasze sylwetki. Bez wątpliwości nadal wkładamy w to dużo naszej pracy i samozaparcia, ale nie tracimy naszego cennego czasu.