Blog

Najlepsze ćwiczenia na masę

Jeśli myślisz o podwyższeniu masy mięśniowej to możesz się zainteresować treningiem na siłowni i odpowiednią dietą. Pewnym z najciekawszych treningów dzięki, któremu w szybkim okresie wyrobisz mięśnie jest trening fbw. Przez skrót fbw mamy na myśli Full Body Workout czyli rozwój całego ciała. Poprzez niego w dosyć krótkim czasie jesteś w stanie dołożyć mięśni na swoje ciało, jeżeli będziesz posiadał szczęście zgubisz także zbędny balast którym jest tkanka tłuszczowa. Jest to trening zdecydowanie zalecany dla osób zaczynających swoją historię z siłownią, jednak również doświadczeni klienci nie będą zawiedzenia.

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu zajęć na siłowni możesz także starać się zmienić swój jadłospis, dzięki czemu rezultaty będą coraz szybsze. Musisz przede wszystkim zwiększyć konsumpcję białka zwierzęcego, najlepsze artykuły mające dobrej jakości białko to jajka od kury, mięsa chude jak szynka wieprzowa, filet z kurczaka a także wołowina. Następnym istotnym artykułem są zdrowe tłuszcze znajdujące się między innymi w niektórych rybach, orzechach a także mięsach. Należy unikać sztucznych tłuszczy zamkniętych w ciastkach, deserach jak również margarynach do smarowania pieczywa.

Ostatnim ważnym makroskładnikiem są węglowodany. Najlepszymi ich źródłami są ziemniaki, ryż, przeróżnego rodzaje kaszy oraz płatki owsiane.