Blog

Jak zrobić rzeźbę - dla amatorów

Dobre pomysły w jaki sposób wykonywać ćwiczenia w domu bez trudu odnaleźć na wszystkich stronach o budowaniu sylwetki. Rejestrując się na takim forum można dokonać wymiany doświadczeń, a jeśli jakaś osoba dopiero rozpoczyna swoje doświadczenia z szeroko rozumianym fitnessem, to wykorzystać z cudzych. Bez wątpienia ćwiczenia na rzeźbę dla niedoświadczonych, nie są najczęściej poruszanym tematem, jak wszyscy wiedzą, większości osób zależy na zbudowaniu na początek pewnej masy. Nie należy jednak pomijać ich w we własnym schemacie treningowym na samym starcie przygody z fitnessem.

Wyjątkowo efektownym starem, a jeżeli komuś zależy bardziej na wyważonej sylwetce niż wielkogabarytowej masie jest kalistenika. Generalnie to kalistenika w swojej esencji zakłada brak, lub wyjątkowo niewielką ilość koniecznego sprzętu, są to jednakowoż ćwiczenia przy pomocy mocy własnego ciała, a więc pompki, brzuszki, podciągnięcia przysiady i inne. Ćwiczenia na rzeźbę dla początkujących nie różnią się tak bardzo w kalistenice bardzo mocno od ćwiczeń zaawansowanych, tylko zaś bardziej wymagające ćwiczenia są wykonywane z utrudnieniem lub czasem też obciążeniem.

Generalnie w całej kalistenice nie ma wydzielonych ćwiczeń na masę, rzeźbę i kondycję w inny sposób niż poprzez ilość powtórzeń i tempo ich wykonywania. Pomysły jak ćwiczyć w domu nie są więc ograniczone dostępnością do sprzętu, nie potrzeba jakichkolwiek hantli ani sztang, nie zabierają również wiele miejsca. Sprzęty w domu wystarczają, aby w wyniku zmian kątów nachylenia wykonywanych ćwiczeń wykonać dobrze w zasadzie wszelkie idee, jakie nam przyjdą do głowy w jaki sposób wykonywać ćwiczenia w domu. Praktycznie jedynym przydatnym sprzętem może być drążek do podciągnięć, który można zamontować we framudze, albo zastąpić go w trakcie pewnych odmian ćwiczenia kijem od miotły zamontowanym na dwóch krzesłach.