Blog

Trening Full Body Workout

FBW, czyli Full Body Workout, to trening siłowy całego ciała. Polega na ćwiczeniu pośród jednej sesji treningowej wszystkich grup mięśniowych. Jest bardzo przyzwoity przy budowie masy mięśniowej.

Przede wszystkim masa, a później...?

Osoby zajmujące się kulturystyką z pewnością kojarzą dewizę "najpierw masa, potem rzeźba". Pomysłów jest wiele, każdy ćwiczący wie lepiej co należy jeść, jak trenować, co stosować. Aczkolwiek przemyślane budowanie swojego projektu na wspaniałą sylwetkę to jedno, a życzliwe porady to drugie. 

Masa mięśniowa

Podwojenie masy mięśniowej to w sporej liczbie przypadków klucz do idealnej sylwetki. Jednak w celu osiągnięcia wybranego celu musimy właściwie wpływać na nasze ciało. Podstawowym z elementów jest dobrze dobrana dieta na masę mięśniową. Gdy jednak nie dysponujesz potrzebną wiedzy warto zwrócić się po wsparcie do dietetyka lub trenera osobistego.

Własne drogocenne zdrowie

Temat suplementów w sporcie jest obecnie niezwykle modny. Na wszelkiego typu targach zdrowia ogromnym zainteresowaniem gości cieszą się stoiska z różnorodnymi odżywkami, które mają za zadanie sprawić, aby ludzie cieszyli się lepszym samopoczuciem. W zależności od trybu życia, dla każdego może oznaczać to coś zupełnie innego.

Trening

Wiele osób zaczynających swoją przygodę ze sportem zastanawia się pewnie jak rozpocząć trening na siłowni. Na pewno są do tego niezbędni doświadczeniu ludzie, szczególnie wówczas, gdy nie mamy jeszcze doświadczenia w takich dziedzinach zdecydowanie dobrze jest skorzystać ze wskazówek trenera personalnego, który może w znaczny sposób ułatwić nam nasze pierwsze przygody z siłownią i właśnie z tego powodu zawsze powinno się brać pod uwagę taką opcję. Gdzie znaleźć fachowców w takich dziedzinach?